آخرین جزئیات جشنواره بین‌المللی فیلم‎های ورزشی تشریح شد

نوشته شده در نویسنده :

آخرین جزئیات جشنواره بین‌المللی فیلم‎های ورزشی تشریح شد

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی با تشریح جزئیات و تغییرات این دوره جشنواره زمان معرفی برگزیدگان را 29 آذر سال جاری ذکر کرد.

به گزارش امور رسانه ای یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی، سیدمجتبی علوی روز چهارشنبه با اشاره به اینکه برای معرفی نمایندگان سینمای ایران به جشنواره جهانی فیلم های ورزشی در میلان ایتالیا تنها تا انتهای مهرماه فرصت هست افزود: از آنجایی که برگزاری یازدهمین دوره جشنواره در ایران مصادف با ایام محرم و صفر است، شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم گرفت تا برگزاری آیین پایانی و معرفی برگزیدگان را به 29 آذرماه 1396 موکول کند.
وی بیان کرد: آثاری که تا 25 شهریور به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند، پس از بررسی توسط هیأت انتخاب، برگزیدگان به عنوان نمایندگان ایران به جشنواره جهانی فیلم های ورزشی در میلان ایتالیا معرفی خواهند شد.
علوی افزود: امسال پس از گذشت یازده دوره، برای ارج نهادن به زحمات عکاسان ورزشی در شورای سیاستگذاری تصمیم گرفته شد تا بخش عکس به جشنواره افزوده شود و این چهارمین دوره ای است که بخش عکس در جشنواره حضور دارد.
وی با اشاره به اینکه امسال ایران به عنوان میزبان کشورهای غرب آسیا و آسیای میانه در تقسیمات 16 گانه فدراسیون Ficts (فدراسیون جهانی فیلمهای ورزشی) قرار گرفته است، افزود: این امتیاز به دلیل افتخارآفرینی آثار ایران در ادوار جشنواره بود و گرنه به دلیل غیبت 6 ساله در جشنواره جهانی، ایران در آستانه خروج از فدراسیون جهانی Ficts قرار داشت.
علوی با بیان اینکه نمایش آثار نمایندگان سینمای ایران در دوره قبلی جشنواره جهانی فیلم های ورزشی در میلان ایتالیا با استقبال سینماگران و تماشاگران جشنواره همراه بود، گفت: در دوره پیش مستند «آتلان» به نمایندگی از سینمای ایران جایزه بهترین مستند را دریافت کرد.
دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی با اشاره به اینکه در این دوره جشنواره برنامه های تلویزیونی که از سال 93 تا 96 نیز تولید شده اند می توانند برای حضور در بخش برنامه های تلویزیونی شرکت کنند، تصریح کرد: سال گذشته از برنامه 90 و عادل فردوسی پور در آیین پایانی جشنواره تقدیر شد.
علوی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در جشنواره 26 آبان تعیین شده است، ادامه داد: گردهمایی فیلمسازان ورزشی در تاریخ 26 مهرماه همزمان با هفته تربیت بدنی در تهران برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در نشست اخیر با احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش، این شبکه به عنوان حامی جشنواره یازدهم اعلام آمادگی کرد و قرار شد ویژه برنامه هایی برای این دوره جشنواره نیز تولید شود، افزود: اسامی هیأت انتخاب و دیگر ارکان جشنواره به زودی اعلام خواهد شد.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، با همکاری کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کار و رفاه اجتماعی، شبکه ورزش، شهرداری تهران و سازمان سینمایی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.