کرونا، دوازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی را به تعویق انداخت

نوشته شده در نویسنده :

شیوع کرونا، برگزاری دوازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران را به تعویق انداخت.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، نشست شورای اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان، سیدمصطفی ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش، احسان شیعه مدیر شبکه ورزش سیما و سیدمجتبی علوی دبیر دوازدهمین جشنواره فیلم های ورزشی ایران به میزبانی شبکه ورزش سیما برگزار شد.

در این نشست با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت اجرای مصوبات وزارت بهداشت مبنی بر جلوگیری از هرگونه اجتماع و برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری ورزشی، مقرر شد تا برگزاری دوره دوازدهم جشنواره و مراسم اختتامیه که پیش از این 20 اسفندماه 98 اطلاع رسانی شده بود به بهار سال 1399 موکول شود.

همچنین مقرر شد نشستی با حضور دبیر کل کمیته ملی المپیک برای تشریح روند برگزاری جشنواره برگزار شود.

داوری آثار در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم‌های ورزشی به پایان رسیده و برگزیدگان بخش‌های مختلف انتخاب شده‌اند و بر این اساس در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران این برگزیدگان معرفی خواهند شد.

نظرسنجی انتخاب بهترین مجری، گزارشگر و برنامه ورزشی تلویزیون نیز تا 25 اسفندماه در سایت جشنواره فعال است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.sportfilmfest.ir  و سایت ورزش سه در این نظرسنجی شرکت کنند.

جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از 120 کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند. در این دوره آثاری از 54 کشور برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند.