نمایش عکس‌های ورزشی برگزیده ایران در میلان

نوشته شده در نویسنده :

همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان، نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران که زیرنظر جشنواره فیلم ورزشی برگزار شد، در مقر جشنواره میلان ایتالیا برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم‎های ورزشی ایران، نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین‎المللی عکس ورزشی تهران روز گذشته در مقر برگزاری جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان ۲۰۱۸ با حضور فرانکو اسکانی رئیس فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی، سید مجتبی علوی دبیر جشنواره فیلم های ورزشی ایران، سید امیر حسینی نماینده Ficts در ایران و علی سامعی نماینده فدراسیون جهانی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و مدیر هنری جشنواره عکس ورزشی برگزار شد.

در این مراسم که در آن علاقه‌مندان، فعالان و مدیران جشنواره فیلم و تلویزیون ورزشی از کشورهای مختلف حضور داشتند کتاب چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران که شامل آثار برگزیده بود نیز در اختیار حاضران قرار گرفت. نمایش این آثار تا ۲۰ نوامبر در محل جشنواره فیلم های ورزشی میلان ادامه دارد.

در چهارمین جشنواره عکس ورزشی که سال گذشته همزمان با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران برگزار شد هیأت انتخاب و داوری شامل علی قلم سیاه، علی سامعی، ابوالفضل امان‌الله، فرشاد عباسی و ژان سلی از فرانسه ۱۷۸۳ عکس دریافتی از ۴۱ کشور جهان را برای انتخاب بهترین آثار بررسی کرده بودند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صداوسیما و شبکه ورزش برگزار می‌شود. این رویداد در ایران به عنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم‌های ورزشی به شمار می‌آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.

انتشار خبر: 27 آبان 97