نمایش دو فیلم ایرانی در مرکز فرهنگی امام علی میلان

نوشته شده در نویسنده :

دو فیلم ایرانی حاضر در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان 2018 در مرکز فرهنگی امام علی(ع) میلان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم های ورزشی ایران، دو فیلم «کاپیتان امیر» به کارگردانی سعید چاری و بازی علی انصاریان و مستند «ایران به توان دو» به کارگردانی فرزانه امینی که در جشنواره جهانی فیلم های ورزشی حضور دارند با حضور عوامل، مدیران جشنواره فیلم های ورزشی و مسئولان کنسولگری ایران در مرکز فرهنگی امام علی(ع) میلان به نمایش درآمد.

در این برنامه ها این دو فیلم طی دو روز به نمایش درآمد و با حضور دانشجویان و تعدادی از ایرانیان مقیم با عوامل دو فیلم گفت و گو شد.

فیلم‌های بلند «کاپیتان امیر»، «من ایرانی‌ام»، «اسنیف»، مستندهای «خواهرم محدثه»، «راه برفی»، «من لیدر هستم» و «ایران به توان ۲» در جشنواره جهانی فیلم های ورزشی به نمایندگی از ایران در بخش‎های مختلف به رقابت می‌پردازند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صداوسیما و شبکه ورزش برگزار می‌شود. این رویداد در ایران به عنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم‌های ورزشی به شمار می‌آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.

انتشار خبر: 29 آبان 97