نشست هماهنگی جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی در کمیته ملی المپیک برگزار شد

نوشته شده در نویسنده :

نشست هم اندیشی و هماهنگی دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی ایران در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم‎های ورزشی ایران، در نشستی که با حضور رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان، مجتبی علوی، دبیر جشنواره فیلم‎های ورزشی و امیر حسینی، نماینده Ficts در ایران برگزار شد، درباره آخرین وضعیت برگزاری این جشنواره و حضور ایران در فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست مقرر شد جشنواره فیلم های ورزشی با مجوز کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک در قالب انجمن و Ngo به ثبت برسد تا شرایط ارائه کمک‎های مالی از سوی مراکز دولتی فراهم شود.

در این جلسه همچنین در مورد استفاده از سالن‌ها و امکانات کمیته ملی المپیک برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره، کارگاه‎های آموزشی و همایش اقتصاد، سینما، ورزش تبادل نظر شد و مقرر شد در موزه ورزش غرفه ای برای فیلم های صاحب عنوان جهانی اختصاص یابد.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، به دبیری سیدمجتبی علوی و ریاست احسان شیعه با همکاری شبکه ورزش سیما، سازمان صداوسیما، وزارت ورزش و جوانان، سازمان منطقه آزاد قشم، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و سازمان سینمایی، دوم تا ششم تیر ۱۳۹۸ همزمان در تهران و قشم به همت موسسه فرهنگی خانه هنر خیام در بخش خصوصی برگزار می‌شود.

در این دوره علاوه بر فیلم‌های داستانی سینمایی، داستانی ویدیویی در قالب‌های کوتاه، بلند و پویانمایی، فیلم‌های مستند، برنامه‌های تلویزیونی، تیزر و نماهنگ تولید شده در فاصله سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ آثاری با موضوعات المپیک و پارالمپیک، ورزش و مبارزه با اعتیاد و فیلم‌های کوتاه موبایلی و ویدیویی با موضوع بازی‌های محلی، بومی و عشایری می‌توانند در بخش ویژه این رویداد حضور پیدا کنند. مهلت ارسال آثار ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ تعیین شده است.