درخشش بی سابقه نمایندگان ایران در جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان 2019

نوشته شده در نویسنده :

چهار جایزه، دستاورد نمایندگان ایران در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان بود و بر این اساس “صفر تا سکو” به کارگردانی سحر مصیبی دیپلم افتخار و مدال بلورین بخش مستند، “مستطیل قرمز” به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی دیپلم افتخار و مدال بلورین بخش بلند داستانی و “شش خونه” به کارگردانی عباد ادیب پور دیپلم افتخار و مدال بلورین بخش کوتاه داستانی را کسب کردند؛ روز گذشته نیز شبکه ورزش سیما در مراسمی جایزه ویژه سال 2019 فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی را دریافت کرده بود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم های ورزشی ایران، در مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی 2019 میلان ایتالیا که چهارشنبه شب (8 آبان 98) با حضور مقامات دولتی و مطرح ایتالیا از جمله معاون وزیر فرهنگ و گردشگری، شهردار میلان، ورزشکاران بین المللی، هنرمندان و سینماگران برگزار شد، سه فیلم ایرانی به جمع 6 فیلم برگزیده هر بخش راه یافتند و در آن بخش ها برگزیده شدند.

در این مراسم سیدمجتبی علوی، دبیرجشنواره فیلم های ورزشی ایران و احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش سیما و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم های ورزشی ایران، مدال بلورین و لوح تقدیراین سه فیلم ایرانی را به نمایندگی از عوامل از فرانکو آسکانی، رئیس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (Ficts)، دریافت کردند. در مراسم اختتامیه داریوش صولت، سرکنسول ایران در میلان نیز به همراه هیات ایرانی حضور داشتند.

در این دوره 11 اثر از ایران در بخش های مختلف جشنواره میلان حضور داشت که برای نخستین بار در چند دوره اخیر، 4 جایزه در بخش های مختلف به نمایندگان ایران اعطا شد و این جهش بی سابقه ای در تاریخ برگزاری سی و هفت دوره جشنواره جهانی میلان برای نمایندگان ایران به شمار می رود.

جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که 120 کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورهاست و آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران ۱۱ تا ۱۶ آذر ۱۳۹۸ در تهران و قشم به همت موسسه فرهنگی خانه هنر خیام در بخش خصوصی برگزار می‌شود.