حمایت وزیر ورزش و جوانان از ساخت فیلم‌های ورزشی

نوشته شده در نویسنده :

وزیر ورزش و جوانان از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران و ساخت آثار ورزشی حمایت کرد.

کیومرث هاشمی در نخستین ملاقات پس از رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی به دلیل اهمیت موضوع فرهنگی با دست‌اندرکاران جشنواره فیلم‌های ورزشی که به‌زودی در میلان ایتالیا برپا می‌شود حاضر شد.

وی در این نشست گفت: ما حاضر به ورود و مشارکت در تولید و ساخت آثار سینمایی فاخر که بتواند سیاست‌های اصلی ورزش و معرفی الگو داشته باشد، هستیم.

هاشمی با اشاره به اهمیت روایت قهرمانی‌ها و درخشش ورزشکاران ایرانی در سینما، اظهار داشت: استمرار در برگزاری جشنواره فیلم ورزشی می تواند به دیده شدن بیشتر ورزش ایران در مجامع جهانی کمک کند.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش نگاه مثبتی به این رویداد فرهنگی دارد، افزود: در این زمینه امید است با برگزاری دوره جدید این رویداد بین‌المللی زمینه های ارتقای فعالیت فرهنگی در حوزه ورزش و سلامت ایجاد شود.

هاشمی افزود: وزارت ورزش متولی انجمن‌داری در این حوزه نیست. انجمن تابع شرایط خود و توسط اعضا خود اداره می‌شود که وزارت هیچ نقشی ندارد.

در این نشست سید مجتبی علوی رییس جشنواره‌های غرب آسیا و کشورهای عربی که از سوی فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (Ficts) در مجمع اخیر جهانی با رای اعضا انتخاب شد، با اشاره به اینکه جشنواره فیلم ورزشی ایران تاکنون در ۱۳ دوره و با استقبال کم نظیر کشورهای خارجی همراه شده است، اظهار داشت: در دوره گذشته این رویداد بیش از ۶۹ کشور در بخشهای مختلف آثار خود را برای ما ارسال کردند.

وی ادامه‌داد: جشنواره فیلم ورزشی ایران یکی از پایگاه های ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی است که همه ساله بخش نهایی آن در جشنواره جهانی فیلم ورزشی میلان در ایتالیا برگزار می شود و فیلم‌های ارسال شده از ایران در رویداد میلان جوایز اصلی را کسب کرده اند.

علوی افزود: جشنواره در ایران با حمایت کمیته ملی المپیک و در بخش خصوصی برگزار می شود، اما ضرورت دارد که وزارت ورزش نیز در این زمینه حمایت کند که لازم است از نگاه مثبت وزیر ورزش نسبت به این رویداد مهم فرهنگی قدردانی کنم.

همچنین در ادامه این نشست، عبدالحمید احمدی مشاور فرهنگی وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم ورزشی ایران با اشاره به دوره سیزدهم این رویداد که با استقبال کم‌نظیر دیگر کشورها برگزار شد، تاکید کرد: دوره چهاردهم این رویداد نیز باید با قدرت برگزار شود تا کرسی جهانی ایران به عنوان یکی از مناطق ۱۶ گانه جهانی حفظ شود.

منبع: ایرنا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲