جایزه جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان به لاله رسید

نوشته شده در نویسنده :

جایزه بهترین فیلم سینمایی چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی میلان برای فیلم سینمایی لاله به فیلمساز ایرانی اسدالله نیک‌نژاد رسید‌.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم های ورزشی ایران، مراسم اختتامیه چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی میلان شنبه، ۲۰ آبان ۱۴۰۲ در شهر میلان ایتالیا برگزار شد که در بخش مسابقه فیلم های سینمایی ۷ اثر نامزد جایزه اصلی شدند که لاله، محصول مرکز گسترش سینمای تجربی از میان این آثار موفق به کسب جایزه اصلی جشنواره شد.

همچنین فیلم سینمایی انیمیشن من و بازی‌های زمستانی‌ام از کشور چین جایزه دوم را دریافت کرد. آثار دیگری از ایتالیا، رومانی، چین، ترکیه و تایلند در این بخش نامزد کسب جایزه بودند.

فیلم سینمایی تختی به کارگردانی بهرام توکلی محصول بنیاد سینمایی فارابی نیز در بخش اسطوره‌ها موفق به کسب مدال بلورین جشنواره جهانی میلان شد.

در اختتامیه چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی میلان پیام توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به نمایش در آمد که در آن از نقش ارزنده این جشنواره و فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون‌های ورزشی در شناسایی و تقویت سینما و تولیدات ورزشی تقدیر شد.

در این مراسم شهردار میلان و رییس کمیته ملی المپیک ایتالیا نیز به سخنرانی پرداختند.

جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان به عنوان فینال جشنواره‌های بیست‌گانه‌ی منطقه‌ای و بین‌المللی در سراسر جهان است که هر سال در نوامبر در شهر میلان برگزار می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران به عنوان یکی از جشنواره‌های بیست‌گانه و مورد تایید فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (Ficts) شناخته می‌شود و هر ساله برگزیدگان و نمایندگان سینمای ورزشی ایران در رویداد جهانی جشنواره جهانی میلان حضور می یابند.